אירועים

גליל מערבי - מסלולי טיול

אל מבדד הנזירים בנטופה

אל מבדד הנזירים בנטופה

מבדד כשמו כן הוא, מקום להתבודדות. במרומי רכס יודפת מצפון מזרח להררית בין בוסתנים וכרמי זיתים מסתתרת לה חבויה בסלע כנסיה ומספר מבני מגורים קטנים.

חורפיש

חורפיש

מסלול הטיול בחורפיש נעשה ברגל וברכב והוא נוגע בנופים ואתרים ייחודיים לנוף הגלילי, לדת הדרוזית, לשותפות הגורל ולגרעין הכפר המנסה בשארית כוחותיו לשמור על צביונו העתיק.

חרשים – הר שזור

חרשים – הר שזור

חרשים הוא אחד מיישובי משגב, למרות מיקומו המרוחק יחסית ממרכז השרותים של משגב. הישוב נוסד בשנת 1980, והוא בעל אופי של ישוב קהילתי. אפילו מבט חטוף, מגלה שהישוב נבנה תוך התחשבות רבה בנוף ובסביבה, החורש הטבעי נשמר בקפדנות והבתים כמעט שאינם ניכרים בנוף.

חורבת דנעילה – "העיר העלומה"

חורבת דנעילה – "העיר העלומה"

הביקור בחורבת דנעילה "העיר העלומה" מומלץ במסגרת הסיור בפארק גורן ובסביבתו. חורבה זו נמצאת מצפון לפארק גורן, בקצה כביש הגישה לחניון שרך ושמורת נחל בצת.

נחל כמון

נחל כמון

הטיול שמסלולו אורכי, מתחיל בכביש הגישה לכמאנה המזרחית (סמוך לכמון), במקום בו כביש חוצה את הנחל. ניתן לחנות בכניסה לכמאנה או בחורשה הסמוכה לצומת הפניה לכמאנה.

מטיילים אל העצים - טיול חגיגי לחג האילנות

מטיילים אל העצים - טיול חגיגי לחג האילנות

המהלך במשעולי הגליל, אי אפשר שלא יפגוש בדרכו, עץ זית, אחד מיני רבים הנטועים עמוק באדמת הארץ. אבל הגדול מכולם ולא בהכרח הזקן מכולם, מצא משכנו על שיפולי הר נטופה בכרם הזיתים אשר לראג’א חטיב מהכפר דיר חנא

מעין אשחר לעין מירב

מעין אשחר לעין מירב

נתחיל במבנה השאיבה של עין אשחר. בחורפים גשומים במיוחד בוקע המעיין את "חומות הבטון" וזורם על פני הקרקע ליצירת ערוץ זרימה קצר במורד הנחל. שבילנו נכנס מהר מאד אל מעבה החורש העשיר שכולל את האלון המצוי, לבנה רפואי, כליל החורש, חרוב ועוד.

ריחניה

ריחניה

כבר מהכניסה אל הכפר ריחניה מרגישים בשקט והשלווה השורים במקום. הבתים הנאים והחצרות המטופחות כמו לוקחות אותנו אל כפר אירופאי מנומנם..

גלגול נשמות, בית בן 300 וסלעים עתיקים

גלגול נשמות, בית בן 300 וסלעים עתיקים

נתחיל באתר המקודש לבני העדה הדרוזית- קבר נבי סבלאן אשר בחורפיש. נספר על העדה הדרוזית ועל אמונתם בגלגול נשמות ונכנס למערת תפילה.  בג’וליס נבקר במתחמי השייח’ים, בתחנת הקמח שבירכא נלמד על הכנת הבורגול  ומשם לג’ת, יאנוח, כסרא... לגלות עולם... ממש כאן.

טיילת הר שכניה

טיילת הר שכניה

טיילת שכנייה נמצאת במרכזו של רכס שכנייה, שנמצא בצידו המערבי של הגליל התחתון. לאורכה של הטיילת, הנמשכת לאורך של 800 מטר, שבילים נוחים, המונגשים גם לאוכלוסיית המוגבלים. צמחי תבלין מלווים את השיטוט בטיילת עם ריחות שמיימיים וכן עצים בוגרים שהועתקו על ידי קק"ל מאזורי בנייה וקיבלו את חייהם בחזרה

1234


 
סגור חלון