אירועים

גליל מערבי - מסלולי טיול

סמיע

סמיע

הסיור בכפר סמיע, נוגע במאבק שבין ישן לחדש. בתי אבן עתיקים בני מאה שנה ויותר נושקים לחווילות מהודרות. למעשה, זהו איננו מאבק, זהו חיבוק של בתי הבטון החדשים את בתי האבן העתיקים.

מתלול צורים ורמת תפן

מתלול צורים ורמת תפן

החוויה מתחילה בעליה בכביש מתלול צורים. הכביש מטפס על מצוק מתלול צורים - גבולה הדרומי של רמת תפן והגליל העליון . מצוק זה המתנשא לגובה של כ- 600 מ’, מעל בקעת בית הכרם, קיבל את שמו בשל תלילותו הרבה.

פארק אדמית

פארק אדמית

כמטייל ותיק, אני זוכר את הדרך אל מערת קשת כחוויה לא בהכרח נעימה. האפשרויות היו: טיפוס רגלי (ארוך לרגלי ילד) מייגע לאורך קו המצוק עד למערה, או הליכה נוחה (פיסית) אך לא נעימה ברמה "המדברית" הצחיחה מעצים בין פחוני הבדואים.

יום סיורים בעכו

יום סיורים בעכו

מוזיאון אתנוגרפי "אוצרות בחומה" . מצודת הרובע ההוספיטלרית (אולמות האבירים). החמאם התורכי – חווית סיפורו של הבלן האחרון . מוזיאון עוקשי – מוזיאון לאמנות מודרנית ע"ש שלום עוקשי . ביקור בבית כנסת הרמח"ל - בית כנסת עתיק בעיר העתיקה.

הר עצמון

הר עצמון

הר עצמון הוא חלק מרכס מאורך המכונה רכס יוטבת. ההר מתנשא לגובה של 547 מ’ ולמרות שאינו הגבוה בהרי הגליל התחתון, יוצרים מיקומו בלב הגליל והבקעות המקיפות אותו, תחושת גבוה ותצפית מרהיבה. בעונת האביב מכוסים מדרונות ההר בשלל פריחה ובה מינים רבים של סחלבים.

מטיילים אל העצים - טיול חגיגי לחג האילנות

מטיילים אל העצים - טיול חגיגי לחג האילנות

המהלך במשעולי הגליל, אי אפשר שלא יפגוש בדרכו, עץ זית, אחד מיני רבים הנטועים עמוק באדמת הארץ. אבל הגדול מכולם ולא בהכרח הזקן מכולם, מצא משכנו על שיפולי הר נטופה בכרם הזיתים אשר לראג’א חטיב מהכפר דיר חנא

אבנים מדברות

אבנים מדברות

ימים רבים היה הכפר כיסרא רחוק מהעין ומהכביש ובשנים האחרונות באה לו העדנה כשאוסף סלעים טבעיים מעשה ידי הטבע, ושביל מטיילים מסומן, מהווים מוקד משיכה לכל מי שחפצה נפשו בהזרקה קטנה של טבע אינסטנט ובלי הרבה מאמץ.

חורפיש

חורפיש

מסלול הטיול בחורפיש נעשה ברגל וברכב והוא נוגע בנופים ואתרים ייחודיים לנוף הגלילי, לדת הדרוזית, לשותפות הגורל ולגרעין הכפר המנסה בשארית כוחותיו לשמור על צביונו העתיק.

מסלול סובב צורית

מסלול סובב צורית

נוסעים על כביש 85 (עכו-כרמיאל). בק"מ ה-14 פונים דרומה לעבר היישובים צורית וגילון. חולפים על פני הכניסה לגילון ונכנסים ליישוב צורית. בצומת ה"טי" הראשון (כשלפניכם שלט עצור) פונים ימינה. יורדים ברחוב האלון כ-300 מטר עד לרחוב הזית. כאן מחנים ויוצאים למסלול [1].

מחוף לחוף

מחוף לחוף

קו החוף של הגליל המערבי הוא בין היפים ביותר בארץ. מחופי ים חוליים רכים וזהובים ועד מפרצים סלעיים שהגלים מתנפצים עליהם בעוצמה ומתיזים לכל עבר. בשעות הבוקר המוקדמות אפשר לפגוש את הדייגים, ולקראת שקיעה זוגות חבוקים.

1234


 
סגור חלון