אירועים

גליל מערבי - מסלולי טיול

ראש הנקרה- אכזיב – נקרות וטיול חוף

ראש הנקרה- אכזיב – נקרות וטיול חוף

מתחילים את הטיול בביקור באתר התיירות של ראש הנקרה ,יורדים ברכבל התלול והקצר בעולם , מסיירים בנקרות המרהיבות  וצופים במייצג האור קולי. לאחר מכן מגיעים לטיילת החוף.הטיילת עוברת בתוך שמורת הטבע של "ראש הנקרה" ממשיכה לחוף "בצת" ,בהמשך, חוצה נחל בצת את הטיילת  ובסופה פסל המנציח את ההעפלה.

הר עצמון

הר עצמון

הר עצמון הוא חלק מרכס מאורך המכונה רכס יוטבת. ההר מתנשא לגובה של 547 מ’ ולמרות שאינו הגבוה בהרי הגליל התחתון, יוצרים מיקומו בלב הגליל והבקעות המקיפות אותו, תחושת גבוה ותצפית מרהיבה. בעונת האביב מכוסים מדרונות ההר בשלל פריחה ובה מינים רבים של סחלבים.

סמיע

סמיע

הסיור בכפר סמיע, נוגע במאבק שבין ישן לחדש. בתי אבן עתיקים בני מאה שנה ויותר נושקים לחווילות מהודרות. למעשה, זהו איננו מאבק, זהו חיבוק של בתי הבטון החדשים את בתי האבן העתיקים.

כביש 899 כביש הצפון-כמו טיול בתוך ציור

כביש 899 כביש הצפון-כמו טיול בתוך ציור

מהכחול של הים, אל הירוק של החורש במרומי הגליל, מתפתל לו כביש 899 ולוקח את המטייל למסע משכר של צבעים, טעמים , מקומות ואנשים שכאילו יד אמן פיזרה על הפינות הכי צפוניות במפת ארץ ישראל.

יער שגב

יער שגב

יער שגב משתרע על שלוחה מוארכת בין נחל שגב בדרום ונחל חילזון בצפון, משני צדי כביש 805 העולה מצומת יבור למרכז השירותים משגב.

פקיעין

פקיעין

זהו טיול קל, המתאים לכל נפש. תחילתו ירידה במדרגות וסופו הליכה קלה בסמטאות הכפר.
את הטיול נתחיל במרפסת התצפית  מעל בתי הכפר בכביש פקיעין ראמה.

אבנים מדברות

אבנים מדברות

ימים רבים היה הכפר כיסרא רחוק מהעין ומהכביש ובשנים האחרונות באה לו העדנה כשאוסף סלעים טבעיים מעשה ידי הטבע, ושביל מטיילים מסומן, מהווים מוקד משיכה לכל מי שחפצה נפשו בהזרקה קטנה של טבע אינסטנט ובלי הרבה מאמץ.

מחוף לחוף

מחוף לחוף

קו החוף של הגליל המערבי הוא בין היפים ביותר בארץ. מחופי ים חוליים רכים וזהובים ועד מפרצים סלעיים שהגלים מתנפצים עליהם בעוצמה ומתיזים לכל עבר. בשעות הבוקר המוקדמות אפשר לפגוש את הדייגים, ולקראת שקיעה זוגות חבוקים.

אל מבדד הנזירים בנטופה

אל מבדד הנזירים בנטופה

מבדד כשמו כן הוא, מקום להתבודדות. במרומי רכס יודפת מצפון מזרח להררית בין בוסתנים וכרמי זיתים מסתתרת לה חבויה בסלע כנסיה ומספר מבני מגורים קטנים.

מטיילים אל העצים - טיול חגיגי לחג האילנות

מטיילים אל העצים - טיול חגיגי לחג האילנות

המהלך במשעולי הגליל, אי אפשר שלא יפגוש בדרכו, עץ זית, אחד מיני רבים הנטועים עמוק באדמת הארץ. אבל הגדול מכולם ולא בהכרח הזקן מכולם, מצא משכנו על שיפולי הר נטופה בכרם הזיתים אשר לראג’א חטיב מהכפר דיר חנא

1234


 
סגור חלון