אירועים

גליל מערבי - מסלולי טיול

סמיע

סמיע

הסיור בכפר סמיע, נוגע במאבק שבין ישן לחדש. בתי אבן עתיקים בני מאה שנה ויותר נושקים לחווילות מהודרות. למעשה, זהו איננו מאבק, זהו חיבוק של בתי הבטון החדשים את בתי האבן העתיקים.

מעין אשחר לעין מירב

מעין אשחר לעין מירב

נתחיל במבנה השאיבה של עין אשחר. בחורפים גשומים במיוחד בוקע המעיין את "חומות הבטון" וזורם על פני הקרקע ליצירת ערוץ זרימה קצר במורד הנחל. שבילנו נכנס מהר מאד אל מעבה החורש העשיר שכולל את האלון המצוי, לבנה רפואי, כליל החורש, חרוב ועוד.

מחוף לחוף

מחוף לחוף

קו החוף של הגליל המערבי הוא בין היפים ביותר בארץ. מחופי ים חוליים רכים וזהובים ועד מפרצים סלעיים שהגלים מתנפצים עליהם בעוצמה ומתיזים לכל עבר. בשעות הבוקר המוקדמות אפשר לפגוש את הדייגים, ולקראת שקיעה זוגות חבוקים.

לנוח ביאנוח

לנוח ביאנוח

אל מול הים, על רכס המשתפל מערבה, מוקף כרמי זיתים, שוכן הכפר יאנוח. לרגל ימי ענף הזית פותחות משפחות מן הכפר את ביתן, ונערכים סיורים מודרכים בבתי הבד העתיקים והמודרניים של הכפר וסיורים בגרעין הכפר העתיק

נחל געתון

נחל געתון

24 ק"מ של מסלול ברמת קושי בינוני-קשה

סאלמה - היכרות עם התרבות הבדואית

סאלמה - היכרות עם התרבות הבדואית

לרגל פסטיבל הזית - מפגש באלדיוואן - מרכז האירוח הבדואי סקירה קצרה אודות אורחות החיים הבדואיים, טיול במסיק הזיתים ובמטעים אירוח בדואי כמיטב במסורת עם הרצאה וסדנאות על התרבות הבדואית

חרשים – ביום טוב רואים משם את רומא

חרשים – ביום טוב רואים משם את רומא

במרומי הגליל המערבי , בגובה 900 מטר מעל פני הים,מטרים ספורים לפני השער של מצפה חרשים, מחכה לכם מסלול טיול קצר ואיכותי. השאירו את המכונית בחניון הקטן שלצד הדרך (משמאל), חפשו את פיתחו של השביל עטור הצמחייה המתחיל ממש בחניון וצאו לדרך.

הר עצמון

הר עצמון

הר עצמון הוא חלק מרכס מאורך המכונה רכס יוטבת. ההר מתנשא לגובה של 547 מ’ ולמרות שאינו הגבוה בהרי הגליל התחתון, יוצרים מיקומו בלב הגליל והבקעות המקיפות אותו, תחושת גבוה ותצפית מרהיבה. בעונת האביב מכוסים מדרונות ההר בשלל פריחה ובה מינים רבים של סחלבים.

חרשים – הר שזור

חרשים – הר שזור

חרשים הוא אחד מיישובי משגב, למרות מיקומו המרוחק יחסית ממרכז השרותים של משגב. הישוב נוסד בשנת 1980, והוא בעל אופי של ישוב קהילתי. אפילו מבט חטוף, מגלה שהישוב נבנה תוך התחשבות רבה בנוף ובסביבה, החורש הטבעי נשמר בקפדנות והבתים כמעט שאינם ניכרים בנוף.

פארק הסלעים- כיסרא

פארק הסלעים- כיסרא

ימים רבים היה הכפר כיסרא רחוק מהעין ומהכביש ובשנים האחרונות באה לו העדנה כשאוסף סלעים טבעיים מעשה ידי הטבע, ושביל מטיילים מסומן, מהווים מוקד משיכה לכל מי שחפצה נפשו בהזרקה קטנה של טבע אינסטנט ובלי הרבה מאמץ.

1234


 
סגור חלון